Bíba se narodila 27.12.2006 v chovatelské stanici Šťastná Berjanka mámě Bessy a chovatelce Lence.  Lenka byla tak laskavá, že nám přenechala jedinou hnědou (správně havana tricolor :) holčičku, protože věděla, jak moc se nám líbí Viki z minulého Bessinčina vrhu.  Beatrix se jmenuje po holandské královně a Bíba jí říkáme po hrdince filmu Kill Bill (která se taky jmenovala Beatrix - Bibi).  Bíba je chovná fena Appenzellského salašnického psa - v neděli 27.9.2009 úspěšně absolvovala bonitaci v Mladé Boleslavi.
Když nejsme doma je Bíba na zahradě.  Rychle se naučila poštěkávat se sousedovic psy, takže doprovází chodce po ulici - hlídá a oznamuje přesně jak to má podle standardu plemene APZ být. 

Bíba je rodinný pes, takže když jsme doma chce být s námi nebo alespoň někde poblíž.   S našimi kočkami se spřátelila až po pár letech, když přestala být příliš hrr a kočky se jí přestaly vyhýbat obloukem.

Bíba má mezi předky same fajne pesy - viz rodokmen.  Od podzima 2008 je Bíba oficiálně Junior Champion ČR, na třech výstavách se jí podařilo nasbírat potřebné tři tituly CAJC/CAC.  Více informací o výsledcích naší šampionky najdete na stránce věnované výstavním úspěchům.  A v létě 2012 získala i titul Šampion ČR.

Na podzim 2010 jsme se s Bíbinou chovatelkou Lenkou shodly na tom, že naše krasavice má nejvyšší čas stát se maminkou.  Více o této radostné události v životě naší hafice na stránce vrhu H - hemžíci se narodili v neděli 12. prosince 2010.  A o rok a kousek později, přesně 25. prosince 2011 se narodila její druhá štěňátka - vrh A naší nově založené chovatelské stanice Sijambo.

V současné době si Bíba v plné síle aktivně užívá zaslouženého psího důchodu :)
Bíba mimi
trofeje z první výstavy